Ambalajlama

Ambalajlama Nedir?

Koltuk, Vitrin, Beyaz eşya gibi hacminden dolayı paketler içine sığma imkânı olmayan eşyalarınızın, taşınma sırasında meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı muhafaza etmesi için olmazsa olmaz olarak kabul ettiğimiz hizmet aşamasını ambalajlama olarak adlandırıyoruz.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu konuda taşıyıcı personelin profesyonel olması veya merdiven boşluğunun çok geniş olması, taşınmasını istediğiniz eşyayı ambalajlamadan taşınabileceği anlamına gelmemelidir. Profesyonel kadro veya merdiven genişliği, şüphesiz çok yararlı hususlardır ancak en iyi sonucu ala bilmek için bu iki kıstasın iyi bir ambalajlama ile desteklenmesi çok önemlidir.

Nasıl Yapılmalıdır?

Bu aşamada tıpkı paketleme hizmetindeki gibi muhafaza edilecek olan eşyanın türü ve hassasiyetine göre sınıflara ayırarak, ayrı tekniklerle ambalajlama yapılmalıdır. Bir koltukla bir vitrini muhafaza etmek için aynı ambalajlama teknikleri kullanılmamalıdır. Çünkü koltuğun yapısı daha çok kumaş, deri veya süet gibi maddelerden yapılırken, vitrin, konsol veya beyaz eşyalarınız, daha sert maddelerden olan ağaç ya da metal yapılıdır. Dolayısıyla kumaş, deri, süet yapılı olan eşyalarınızı yırtılma, tozlanma veya kirlenme gibi olumsuzluklara karşı muhafaza edilmesi gerekirken, vitrin, beyaz eşya, raf camı gibi eşyalarınız çizilme ve kırılmaya karşı muhafaza edilmelidir.

Beltan Evden Eve Asansörlü Nakliyat izmir olarak vitrin, sandalye, beyaz eşya v.b. ağaç yada metal yoğunluklu eşyalarınızı astarlı (çift katlı) dokulu battaniyeler ile ambalajını yaptıktan sonra profesyonel ekibimizle ve asansör sistemimizle eşyalarınız, maksimum koruma hassasiyeti içerisinde taşınmaktadır.

Koltuk gibi Kumaş, Deri, Kadife yoğunluklu olan eşyalarınız ise öncelikle streç naylon film lerle tozlanmaya karşı muhafaza edildikten sonra yırtılmaya karşı önlem ala bilmek için ikinci bir kat olarak astarlı battaniyelerle sarılır ve yine ayı hassasiyetle personelimiz ve asansör sistemimiz yardımıyla taşınmaktadır.

Beltan Evden Eve Asansörlü Nakliyat olarak taşımacılık hizmetimizin vazgeçilmez bir parçası olan ambalajlama hizmeti, profesyonel kadromuzla sistemli bir şekilde yapılarak sorunsuz taşınmalar sunmaktayız.